Antykwariat Ekslibris

7 - September - 2008

Wójcik Andrzej, Englender Marek – BG1 Budowniczowie gwiazd

Budowniczowie gwiazd tom pierwszy autorstwa Andrzeja Wójcika i Marka Englendera to dwuczęściowy przewodnik po SF polskiej i amerykańskiej, składa się na niego :

  • Andrzej Wójcik – W stronę człowieka – Szkice o polskiej literaturze SF
  1. Zwierciadło współczesności
  2. W poszukiwaniu antenatów
  3. Ambasador polskiej literatury
  4. Zagubiony w kręgu determinizmu
  5. Na imię mi człowiek
  6. Old Shatterhand na gwiezdnej prerii
  7. Pożegnanie Supermana
  • Marek Englender – Quo vadis homo sapientissime? – Szkice o amerykańskiej literaturze SF
  1. Poul Anderson
  2. Isaac Asimov
  3. Alfred Bester
  4. James Blish
  5. Ray Bradbury
  6. Philip K. Dick
  7. Horlan Ellison
  8. Harry Harrison
  9. Robert A. Heinlein
  10. Frank Herbert
  11. Fritz Leiber
  12. Frederick Pohl
  13. Robert Sheckley
  • Słowniczek terminów fachowych SF

Tytuł: BG1 Budowniczowie gwiazd

Autorzy: Wójcik Andrzej, Englender Marek

Seria: Budowniczowie Gwiazd

Stan: Dobry, niewielkie otarcia krawędzi okładki, ślad po załamaniu okładki z tyłu.

Liczba stron: 318

Wydawca: Krajowa Agencja Wydawnicza

Rok wydania: 1980

Wydanie: 1

Wysokość: 17 cm.

Rodzaj wydania: Miękka okładka, klejona.

Cena 4 zł + koszt wysyłki i pakowania.

Zamawiam !

Blish James – Życie wśród gwiazd

W czwartym tysiącleciu naszej ery następuje masowy exodus z Ziemi. Wszystkie większe skupiska ludzkie dzięki napędowi grawitacyjnemu przekształcają się w przemierzające Galaktykę wędrowne miasta. W poszukiwaniu siły roboczej niektóre z nich posuwają się nawet do porwań. Jedną z ofiar jest Chris de Ford, chłopiec uprowadzony z Ziemi. Wędrówka Chrisa przez skolonizowane planety kończy się szczęśliwie wymianą za parę nowojorskich techników. De Ford dopiero teraz może pokazać swoje umiejętności.
z okładki

Dobrze się czyta tą książkę jest lekka, posiada kilka zwrotów akcji, kariera bohatera od nic nieznaczącego młodzika porwanego na statek kosmiczny do… ale to już trzeba samemu przeczytać. Brak tej 110 strony nie przeszkadza w odbiorze książki, nic kluczowego się na niej nie dzieje. Książka mimo iż pochodzi z cyklu Latające miasta” jest samodzielna do tego stopnia że o cyklu dowiedziałem się dopiero wprowadzając ją na stan :)
[as]

Tytuł: Życie wśród gwiazd

Autor: Blish James

Tłumacz: Teresa Tyszowiecka-Tarkowska

Seria: Wielkie serie SF

Cykl: Latające miasta cz.2

Stan: Dobry, niewielkie otarcia okładki, brak kartki nr 110.

Liczba stron: 156

Wydawca: Amber

ISBN: 83-7082-369-6

Rok wydania: 1994

Wydanie: 1

Wysokość: 20 cm.

Rodzaj wydania: Twarda okładka, szyta.

Cena 3 zł + koszt wysyłki i pakowania.

Zamawiam !

6 - September - 2008

Trepka Andrzej – Kosmiczny meldunek

Na zbiór opowiadań s-f o tytule “Kosmiczny meldunek” składają się następujące opowiadania Andrzeja Trepki:

  1. Goście z nieba
  2. Śmierć robota
  3. Skamieniałości snów
  4. Harnowie
  5. Planeta Odwiedzin
  6. Start
  7. Bigos staropolski
  8. Prawo jednej salwy
  9. Światłoburcy
  10. Rezonans
  11. Kosmiczny meldunek
  12. Po pięciu miliardach lat
  13. Słoneczna błyskawica
  14. Test człowieczeństwa

fragment książki
Centralne Obserwatorium Astronomiczne było już w tamtych czasach solidnie wyposażone. Bliższe dane o nadlatujących ciałach mogłem zdobyć z pomocą radaru. Za kilka minut znałem ich odległość, prędkość względem Ziemi oraz przekrój poprzeczny. Znajdowały się dziesięć razy dalej niż Księżyc. Po lini widzenia każde z nich miało średnicę trzystu metrów. We wnętrzu takiej bryły – jeśli to był statek – zmieściłoby się wiele tysięcy ludzi. Zgrozą przejmowała prędkość tych obiektów: tysiąc kilometrów na sekundę! Za niecałą godzinę przetną orbitę Ziemi tak blisko, iż któryś może uderzyć w nasz glob. Skutki kolizji byłyby tragiczne.

Tytuł: Kosmiczny meldunek

Autor: Trepka Andrzej

Seria: Fantazja – Przygoda – Rozrywka

Stan: Dobry, niewielkie otarcia okładki.

Liczba stron: 212

Wydawca: Krajowa Agencja Wydawnicza

Rok wydania: 1980

Wydanie: 1

Wysokość: 17 cm.

Rodzaj wydania: Miękka okładka, klejona.

Cena 3 zł + koszt wysyłki i pakowania.

Zamawiam !

SPRZEDANA – Kuczyński Maciej – Atlantyda wyspa ognia

Awaru syn wodza z prymitywnego plemienia udaje się ukradkiem jako Shanti na niedaleką wyspę. Jego celem jest przeniknięcie do jej wnętrza i wyszpiegowanie jak można pokonać jej mieszkańców i zawładnąć tą krainą. Na miejscu widzi zaawansowany technologicznie świat oraz przyjaźnie nastawionych ludzi co nie ułatwia mu podjęcia decyzji o przekazaniu danych pomocnych w ataku. Podczas szpiegowania, na drodze przypadkiem spotyka swojego zamierzchłego wroga który też szpieguje dla swojego królestwa możliwość zdobycia wyspy.
[as]

Młody Awaru wyrusza na Atlantydę, tajemniczą wyspę, której mieszkańcy posiedli nieznane innym plemionom sekrety i tajemnice. Okazuje się jednak, że nie on jeden próbuje je przeniknąć. Czy uda mu się uniknąć grożących mu niebezpieczeństw i dowiedzieć się, kim byli ludzie, zamieszkujący ten dziś legendarny, zaginiony ląd?
wydawca

Tytuł: Atlantyda wyspa ognia

Autor: Kuczyński Maciej

Stan: Dobry, niewielkie otarcia okładki.

Liczba stron: 128

Wydawca: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 1988

ISBN: 83-10-09146-X

Wydanie: 1

Wysokość: 20 cm.

Rodzaj wydania: Miękka okładka, klejona.

Zamawiam !

Kolendo Jerzy Jan – Adax z układu Adhary

“Już tysiące razy planeta Nex obiegła Adharę, a nękające najazdy Gronów z układu Beroronid nie tylko nie zmalały, ale stopniowo przybierały na sile, stając się coraz bardziej niebezpieczne i szkodliwe. Nie było już wiadomo, kiedy i gdzie nastąpi kolejne uderzenie niszczące dorobek cywilizacyjny Dedrumów.”
fragment książki

Tytuł: Adax z układu Adhary

Autor: Kolendo Jerzy Jan

Stan: Dobry, niewielkie otarcia okładki.

Liczba stron: 194

Wydawca: Wydawnictwo Pojezierze

Rok wydania: 1983

ISBN: 83-7002-157-3

Wydanie: 1

Wysokość: 19 cm.

Rodzaj wydania: Miękka okładka, klejona.

Cena 3 zł + koszt wysyłki i pakowania.

Zamawiam !

Eisele Martin – Arka Noego

Stacja wirowała wokół własnej osi, to wolniej, to znów szybciej, potem znowu wolniej – poruszając się, o dziwo, w dalszym ciągu z godnością… Gigantyczna istota morska niesiona przez kipiel na brzeg, gdzie czeka ją nieuchronna zagłada… Czarne fale oblewają ją pieszczotliwie, nie mogąc jej jednak zatrzymać w morskiej toni.

I raptem oślepiający błysk, kula ognista zawierająca czystą energię, ogromny twór, orkan, zlepek pędzących w przestworza białych kłębów dymu, coś niesłychanego, zdającego się pożerać cały wszechświat, ciskającego w twarze Billy’ego i Evy jaskrawe rozbłyski.

Głucha cisza.

Billy zacisnął mocno powieki, rozdygotanymi dłońmi zakrył sobie oczy, ale i tak owa bezlitosna jasność oślepiała go… Chmura rozszerzała się. Przerażająco szybko. Czarny pulsujący ośrodek rozrósł się do roziskrzonego barwami potoku, rozszalałego orkanu… i zgasł raptownie, aby po chwili odżyć na nowo erupcją oślepiającej jasności, przekształcić się w ognistego pomarańczowego potwora, dygocącego, wijącego się na wszystkie strony w straszliwych konwulsjach…
kaw

Tytuł: Arka Noego

Autor: Eisele Martin

Tłumacz: Mieczysław Dutkiewicz

Seria: Fantazja – Przygoda – Rozrywka

ISBN: 83-03-03086-8

Stan: Dobry, niewielkie otarcia okładki.

Liczba stron: 250

Wydawca: Krajowa Agencja Wydawnicza

Rok wydania: 1990

Wydanie: 1

Wysokość: 17 cm.

Rodzaj wydania: Miękka okładka, klejona.

Cena 4 zł + koszt wysyłki i pakowania.

Zamawiam !

4 - September - 2008

Verne Juliusz – Dzieci kapitana Granta

W czasie próbnego rejsu jachtu Duncan, należącego do lorda Glenervana, złowiony został rekin. W jego wnętrznościach załoga jachtu znalazła tajemniczą butelkę z ukrytymi w środku dokumentami. Okazało się, że są to mocno zniszczone, napisane w trzech językach listy. Ich autor – kapitan Grant – informował o rozbiciu się przed dwoma laty jego statku i prosił o pomoc. Lord Glenervan natychmiast rozpoczął poszukiwania zaginionego.

Jak one przebiegły, kto w nich uczestniczył i czy zdołano na dalekich morzach odnaleźć kapitana, dowiesz się “płynąc” w niezwykłą podróż Duncanem wraz z lordem Glenervanem, jego żoną, załogą statku i pełnymi wiary w odnalezienie ojca dziećmi kapitana Granta.
wydawca

„Dzieci kapitana Granta” to pełna niezwykłych przygód, znakomicie opowiedziana historia wyprawy podjętej przez szlachetnego i odważnego lorda Glenarvana i jego żonę. W wyłowionej z morza butelce znajdują tajemniczy tekst o szukających ratunku rozbitkach. Nie bacząc na trudności i niebezpieczeństwa, postanawiają przyjść im z pomocą.
W wyprawie, która przemierza egzotyczne krainy m.in. Ameryki Południowej i Australii, biorą udział dzieci zaginionego kapitana Granta, a także uczony geograf Jakub Paganel. Postać ta, nakreślona z ciepłem i humorem, jest przykładem nieograniczonej wiary Verne’a w potęgę wiedzy, nauki i techniki.
Ten rodzaj fascynacji, wsparty bogatą fantazją autora, połączoną z talentem pisarskim, sprawił, że jego książki, przełożone na prawie wszystkie języki świata, cieszą się do dziś niesłabnącym powodzeniem.
dorocińska

streszczenie część 1 część 2 część 3 część 4

Tytuł: Dzieci kapitana Granta

Autor: Verne Juliusz

Tłumacz: Rogozińska Izabela

ISBN: 83-10-08180-4

Stan: Dobry, niewielkie otarcia okładki.

Liczba stron: 560

Wydawca: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 1989

Wydanie: 14

Wysokość: 21 cm.

Rodzaj wydania: Miękka okładka, klejona.

Cena 4 zł + koszt wysyłki i pakowania.

Zamawiam !

SPRZEDANA – Pohl Federic – Gateway brama do gwiazd

Jest taki rodzaj fascynacji science fiction, który wynika z samego faktu, iż opowiada ona historie rozgrywające się w kosmosie; czyta się ją wówczas głównie dla owego dreszczu towarzyszącego wyobrażeniu usianej gwiazdami nieskończoności, poczuciu jakiejś monumentalnej tajemnicy, w jaką obleczony jest każdy układ gwiezdny, zanim go bohaterowie nie spenetrują, i dla wszystkich szczegółów, smaczków, jakie się z powyższym wiążą. Bardzo podobne w swych emocjonalnych fundamentach jest zamiłowanie do literatury marynistycznej, z czasów wielkich podróżników i korsarzy, gdy mapy oceanów zamieszkiwały jeszcze węże morskie i krakeny. Kłopot w tym, iż tego typu SF już się praktycznie nie pisze.

Bynajmniej jednak nie cała klasyka science fiction eksploracyjnej została już w Polsce wydana i teraz właśnie Solaris nadrabia zaległości Sagą o Heechach Fredericka Pohla, z której znaliśmy dotąd tylko tom pierwszy, „Gateway – Bramę do gwiazd”. Cykl odwołuje się do tradycji owej „czystej SF kosmicznej”, wolny jest wszakże od charakterystycznych dla niej wad: płaskiej psychologii, drewnianego języka, fabuły ledwo pretekstowej. Nie zrazi więc dzisiejszego czytelnika, nie odtrąci archaizmem. Wierzę głęboko, że te wrażliwości – współczesnego miłośnika fantastyki oraz fana SF Złotego Wieku – nie są niekompatybilne; że nastoletniego fascynata cyberpunku tak samo może dziś wciągnąć opowieść o starożytnych artefaktach tajemniczej rasy Obcych, o śmiałkach dla pieniędzy wyruszających w kosmos na pokładach ich statków, nigdy nie pewnych, do jakiej gwiazdy zaprowadzą ich pokładowe komputery Obcych, i czy w ogóle z owych wypraw wrócą żywi…

Jacek Dukaj

Jeden z najsłynniejszych cykli science fiction. Nagrody Hugo, Nebula, Locus i kilka nagród państwowych w krajach europejskich.
onet.pl

streszczenie

Tytuł: Gateway brama do gwiazd

Autor: Pohl Federic

ISBN: 83-7001-111-X

Stan: Dobry, niewielkie otarcia i załamania okładki.

Liczba stron: 248

Wydawca: Wydawnictwa Alfa

Rok wydania: 1987

Wydanie: 1

Wysokość: 20 cm.

Rodzaj wydania: Miękka okładka, klejona.

Zamawiam !

Blok Cz. Jeżewski W. – Mały podręcznik kierowcy

Ze spisu treści:

Budowa, działanie, obsługa i usuwanie niedomagań pojazdów samochodowych ujęte w formie definicji, zwięzłych objaśnień lub haseł. Poradnik polecany kierowcom zawodowym kandydatom do egzaminu na prawo jazdy kategorii B i C oraz kierowcom amatorom pragnącym podnieść swoje kwalifikacje.
SILNIKI wiadomości wstępne, klasyfikacja, kadłuby i głowice, układ korbowy, układ rozrządu, układ smarowania, układ chłodzenia.
UKŁAD ZASILANIA gaźnikowy, silników napędzanych gazem, wtryskowy.
WYPOSAŻENIE ELEKTRYCZNE wiadomości wstępne, obwód zasilania, obwód rozruchu, układ zapłonu, światła, urządzenia pomocnicze.
PODWOZIE układ napędowy, układ jezdny, układ kierowniczy, układ hamulcowy.
NADWOZIE klasyfikacja, elementy, niedomagania i obsługa.
GOSPODARKA TECHNICZNA zmiany stanu technicznego, docieranie, obsługa techniczna, naprawy, paliwa, oleje i smary, pomocnicze materiały eksploatacyjne.
Tytuł: Mały podręcznik kierowcy

Autorzy: Blok Czesław, Jeżewski Wiesław

Stan: Dobry, drobne otarcia narożników i grzbietu, blok ma wystającą część ok 100 stron po wklejaniu

Liczba stron: 544

Wydawca: Wydawnictwa Komunikacji i Łączności

Rok wydania: 1986

Wydanie: 9

Wysokość: 17 cm.

ISBN: 83-206-0516-4

Rodzaj wydania: Miękkie okładki, klejona.

Cena 3 zł + koszt wysyłki i pakowania.

Zamawiam !

SPRZEDANA – Chlebińska Janina – Anatomia i fizjologia człowieka

podręcznik dla szkół zawodowych

Tytuł: Anatomia i fizjologia człowieka

Autor: Chlebińska Janina

Stan: Dobry, lekkie zagięcia narożników okładki oraz przytarte krawędzie okładki

Liczba stron: 328

Wydawca: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne

Rok wydania: 1986

Wydanie: 5

Wysokość: 25 cm.

ISBN: 83-02-00968-7

Rodzaj wydania: Twarde okładki, szyta.

Zamawiam !

Older Posts »

Powered by WordPress